کمیته ها تخصصي / کمیته اقتصادی -بازرگانی

آگاهی هایی در باره ی حجم بازرگانی میان ایران و تاجیکستان


 

 واردات 248 میلیون دلاری تاجیکستان از ایران/ صادرات 19 میلیون دلار + جدول

 

آمار تجارت خارجی تاجیکستان و ایران حکایت از کاهش 46 درصدی ارزش صادرات و 5 درصدی ارزش کالاهای وارداتی این کشور از ایران در سال 92 دارد.

 به گزارش خبرنگار انجمن دوستي ايران و تاجيكستان به نقل از فارس؛ آخرین آمار و ارقام گمرکی حاکی از آن است که حجم مبادلات تجاری ایران و تاجیکستان در سال 1392 نسبت به سال قبل از آن با کاهش مواجه بوده به طوری که میزان صادرات تاجیکستان به ایران 46 درصد و واردات این کشور از ایران 5 درصد نسبت به سال 91 کاهش داشته است.  
طبق آمار و ارقام موجود، بیش از 5 هزار تن کالا به ارزش 470 هزار میلیارد ریال از تاجیکستان به مقصد ایران صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 46 درصد کاهش داشته است.  همچنین این آمار حاکی از آن است که در این سال، پنبه و ابریشم (پیله و ابریشم)، آلومینیوم، ماشین آلات صنعتی و دارو و تجهیزات پزشکی مهم‌ترین اقلام صادراتی تاجیکستان به ایران را تشکیل داده‌اند...

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

آمار تجارت خارجی تاجیکستان و ایران حکایت از کاهش 46 درصدی ارزش صادرات و 5 درصدی ارزش کالاهای وارداتی این کشور از ایران در سال 92 دارد.در این میان، پنبه و ابریشم بیشترین سهم را در صادرات این کشور به ایران از نظر وزن و ارزش به خود اختصاص داده به طوری که 57 درصد از حجم و 44 درصد از ارزش کل واردات ایران از تاجیکستان به این اقلام اختصاص داشته است.  در این سال، بیشترین حجم واردات ایران از تاجیکستان از طریق معاونت واردات و ترانزیت تهران و همچنین گمرک مشهد صورت گرفته است.
در زمینه واردات نیز آمار و ارقام گمرکی حاکی از این است که در سال 1392 در مجموع بیش از 436 هزار تن کالا به ارزش 617 هزار میلیارد تومان ( 248 میلیون دلار) از ایران به مقصد ازبکستان صادر شده که 5.5 درصد کاهش واردات این کشور از ایران را نشان می‌دهد.  
همچنین آمار اقلام وارداتی تاجیکستان از ایران حاکی از این است که مصالح ساختمانی شامل سیمان، کاشی و سرامیک و آجر از نظر وزنی بیشترین سهم را دارا هستند.  از لحاظ ارزش کالاها نیز مواد خوراکی (شامل انواع میوه‌ها، خشکبار، چای و غیره)، محصولات از آهن و فولاد، مصالح ساختمانی و فرآورده‌های شیمیایی مهمترین اقلام صادراتی ایران به تاجیکستان در سال گذشته را تشکیل می‌دهند.  همچنین آمار و ارقام در سال 1392 حاکی از این است که در میان گمرکات مختلف ایران، بیشترین حجم صادرات کالا به کشور تاجیکستان از طریق گمرک سرخس و مشهد صورت پذیرفته است.

 

منبع : خبرگزاری فارس

1 نظر

 • 靴の機械の要地の塩都大岡鎮は現在産業の“団結する”の発展する良い形勢が現れました。靴の機械の発展計画を制定してそして市レベルを通したのを抑えるべきだのは審議し
  て、申報省の靴の機械の産業クラスターのブランド培育基地、発展の勢いは非常に力強いです。大岡鎮中国の靴の機械城、省軽工業機械製品品質テストセンターなどの優勢を生
  かしてプラットフォーム、積極的に新しくて、高くて、外に大、靴の機械プロジェクトを引き寄せて、ブランド激安靴の機械の産業のチェーンを更に改善して、有効にこの区の靴の機械の産業を製造する知名度と競争力を高めました。調査によると、1―が7月に靴の機械と機械的な産業を抑
  えるべきで開票して5.8億元販売するのを実現して、利益に対する税の4500万元、それぞれ全鎮の工業の経済規模の62.4%と65.5%を占めます。

   統計によると、今年の晋江の靴の機械の企業の普遍的な振る舞いはすべてとてもいくて、すでに2007年の同時期のレベルを上回った多くの企業の注文書量がありました。2
  010年に始まって、晋江の多くの規模の比較的大きい靴材料工場、靴工場は更に生産ラインを拡大して、と対応して、これらの企業は各種の靴の機械の需要についても次第に
  増加します。それ以外に、河北、河南、江西、湖南のなど地の運動靴の産業は次第に興って、これらの地区の運動靴生産企業は用の価格性能比のもっと高い“晋江造”の靴の機
  械を偏愛して、これも晋と大きな川の靴の機械に大量の注文書を持ってきます。バレンシアガ靴コピー本土の市場が空間に発展するのはさすがに有限でで、多くの晋江の靴の機械はだんだん外面へ市場の足並みに広く開拓するのを始めて、インド、ベトナムなどの市場は彼らの第
  1目標になった。

   靴の機械の企業の悩み

   発展する同時に、靴の機械の企業は同様にいくつか難題にも出会いました:注文書量は大幅に上昇して、しかし企業の規模は拡張することができません。労働者の資源が非常に
  不足していて、未来市場の不確定な面などの様々な問題はすべて靴の機械の企業を悩ませています。専門家は分析して言って、今年靴の機械の業界の全体が繁栄していてとその
  前の2年間在庫の消化はとても大きい連絡がありました。ارسال نظر جدید