کمیته ها تخصصي / كميته اجتماعات و ارتباطات

جلسه مشترک شبکه شورای عالی با مرکز مشارکت‌های فرهنگی و هنری شهرداری تهران


 

نشست مقدماتی انجمن‌های دوستی و سازمان‌های مردم نهاد با مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری شهرداری تهران برای محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه روز چهارشنبه  15مرداد93 برگزار گرديد...

این نشست که با محوریت همصداشدن مراکز و مؤسسات مردمنهاد در محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه صورت گرفت با سخنرانی آقای امینی، معاون فرهنگی شهرداری، و آقای سیدان، معاون شبکۀ شورای عالی، آغاز شد. آقای امینی اعلام کرد که از 18 تا 22 مرداد، هر روز یک یا چند گروه اجتماعی گردهمایی دارند تا برای محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس یک صدا شوند و این همدلی با مردم مظلوم غزه را به گوش جهانیان برسانند.

در این راستا، انجمنها و سازمانهای بینالمللی نیز در روز سهشنبه 21 مرداد در فرهنگسرای امام، گرد هم می‌آیند و سفرا و کارداران کشورها نیز در این گردهمایی حضور خواهند داشت. آقای امینی با اشاره به توانایی و قابلیتهای گستردۀ انجمنها برای مشارکت در فعالیتهای انساندوستانه، اعم از سیاسی و فرهنگی، گفت مرکز مشارکتهای فرهنگی هنری شهرداری  این آمادگی را دارد که در زمینههای متعدد از آنان حمایت کند. این حمایتها در حوزۀ تشکیل کانون‌های متعدد، برگزاری نشستها، تشکیل جلسات هماندیشی و حمایت از طرحهای فرهنگی و هنری است.

آقای امینی از انجمنها خواست برای بهتر برگزار شدن مراسم سهشنبه و نیز هر گونه همکاری با مرکز مشارکت شهرداری پیشنهادات خود را اعلام کنند.

در ادامۀ جلسه، آقای سیدان اظهار امیدواری کرد که در ماه مرداد و شهریور چندین برنامه طراحی شده است که انجمن‌ها میتوانند در این برنامهها حضور داشته باشند. از جمله 10 تا 20 شهریور جشنوارۀ تابستانی با حمایت سازمان میراث فرهنگی تشکیل میشود که غرفههایی در اختیار انجمنها قرار میگیرد. هفته سوم شهریور هفته صلح و دوستی است که شهرداری در چند فرهنگسرا برنامه خواهد داشت، اما مهمترین برنامه در 25 تا 30 مرداد در رامسر است که هم‌زمان با اولین اجلاس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو برگزار خواهد شد در این برنامه غرفههایی به انجمنها اختصاص خواهد یافت که میتوانند همسو با اهداف اجلاس در غرفهها حضور یابند.

پس از گفتوگوهای آقای امینی و سیدان، تعدادی از رؤسای انجمنها، از جمله دکتر شبستری (رئیس هیئت مدیره انجمن ایران و تاجیکستان)، آقای حسنی (عضو هیئت مدیرۀ انجمن ایران و هلند)، آقای سخایی (رئیس هیئت مدیرۀ ایران و قطر)، حجت‌الاسلام والمسلمین آقای امینیان (سفیر سابق جمهوری اسلامی در امارات) در خصوص شرکتکردن انجمنها در نشست حمایت از غزه در روز سهشنبه اظهار آمادگی کردند و پیشنهاداتی برای بهتر برگزار شدن این برنامه و انسجام بهتر مراسم مطرح کردند.

در این جلسه رؤسا و اعضای بیش از 20 انجمن دوستی شرکت کردند.

انجمن دوستی ایران و تاجیکستان، بهزودی برنامههای حضور در جلسات فوق را به اطلاع اعضا و بازدیدکنندگان سایت خواهد گذاشت.

گزارش از مهناز مقدسی

 

ارسال نظر جدید