کمیته ها تخصصي / كميته اجتماعات و ارتباطات

نشست انجمن‌های دوستی ایران با دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مردم‌نهاد در حمایت از مردم غزه


در این برنامه یک بیانیه به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت جنایات صهیونیست‌ها تنظیم می‌شود و با امضای چهره‌های بین‌المللی حاضر در فرهنگسرای امام(ره) در اختیار نمایندگان سازمان ملل در ایران قرار می‌گیرد.

 

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در چهارمين برنامه هفته مهربانی با غزه تعدادي از سفيران و كارداران خارجي، نمايندگان انجمن‌های دوستی ایران با دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مردم‌نهاد صبح امروز در حمایت از مردم غزه در فرهنگسرای امام(ره) گرد هم آمدند. حجت‌الاسلام شهاب مرادی در اين نشست بر ضعف اسرائیل در برابر محور مقاومت تاکید کرد و افزود: انتفاضه فلسطین نشان داد اسرائیل شکست‌پذیر و زوال‌پذیر است.
 
مرادی با اشاره به نامگذاری فرهنگسرای جدید سازمان فرهنگی هنری به نام حضرت امام خمینی(ره) گفت: ایشان مردي بزرگ بود که برای اولین بار فریاد کشید آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و اسرائیل باید از بين برود. بسیاری از سران کشورها بدون هیچ تفکری از سر ترس از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند در حالی که اسرائیل بسیار ضعیف است و این ضعف را باید همه جا فرياد زد.
وي با بیان اینکه امروز با باز شدن هر سایت خبری تصاویری از جنازه، خون و کودکان کشته‌شده می‌بینیم و در اتفاق‌هاي اخیر جهان شاهد نسل‌کشی، جنگ و خونریزی در میانمار، لبنان، سوریه، عراق و... هستیم، تصریح کرد: چنین فضایی خراشی در قلب انسان  ایجاد می‌کند و من نگران این ترومای عاطفی عمومی بشر هستم. به نظر می‌رسد همه ما در حال از دست دادن مهربانی‌مان هستیم. باید از این روند ترسید. از اینکه دلمان ديگر برای پرپر زدن یک گنجشک نلرزد.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ما باید نسبت به همه چیز مهربان باشیم، افزود: دفاع ما از مردم مظلوم فلسطین به دلیل مسلمان بودن این مردم نیست بلکه نگاه ما به مساله غزه نگاهی انسانی است و هر انسانی باید نسبت به این اتفاق واکنش نشان بدهد. اگر شبیه این خشنوت و جنایتی که توسط اسرائیل در فلسطین رخ داده از سوي شکارچیان نسبت به حیوانات انجام شود، همه انسان‌هاي داراي قلب و عاطفه در برابر آن واکنش نشان خواهند داد.
مرادي در پايان با اشاره به شعار «تهران شهر مهربانی» به عنوان شعار سازمان فرهنگی هنری شهرداري تهران گفت: با توجه به اهمیتی که این مساله برای ما دارد، هفته مهربانی با غزه را برگزار کردیم و به نظر ما در تهران و هر شهر دیگر در دنیا، مهربانی مهم‌ترین نیاز جامعه است.
قابل ذکر است در این گرد همایی دکتر مجتهد شبستری ریس انجمن دوستی ایران و تاجیکستان به همراه سرکار خانم مقدسی و آقای رضوان علیجانی از اعضای هیات مدیره و همچنین جناب مهندس حسنی دبیر اجرایی انجمن دوستی ایران تاجیکستان حضور داشتند .

نشست انجمن‌های دوستی ایران با دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مردم‌نهاد در حمایت از مردم غزه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر جدید