اخبار انجمن دوستی

گزارش بازدید سفیر تاجیکستان از سومین نمایشگاه سالانه معدن و صنایع معدنی ایران و همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران


 

 

 

روز سه‌شنبه 22 مهر ماه، شبکه شورای عالی انجمن‌های دوستی به معاونت آقای سیدان و  انجمن معدن و صنعت ایران، میزبان انجمن‌های دوستی و سفرای کشورها و متخصصان در نشست تخصصی صنعت و معدن بود. جلسه در ساعت 9 صبح با سخنرانی آقایان ناصرنیا، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران و  خدایاری، رئیس انجمن مهندسی ایران آغاز شد و پس از آن سخنرانی‌های تخصصی متعددی برگزار گشت.

پس از آن صرف نهار، هیئت شرکت کننده در نشست برای بازدید از سالن‌های این همایش راهنمایی شدند. در این همایش شرکت‌ها و مراکز دولتی و خصوصی در حوزه مهندسی و معدن و ماشین‌آلات و تکنولوژی حضور داشتند. روز نخستِ این نمایشگاه، به مهمانان خارجی، سفرا، انجمن‌های دوستی، متخصصان و استادان دانشگاه اختصاص داشت.

سفیر تاجیکستان، آقای امام‌زاده و دبیر سوم سفارت،خانم منیژه رحیمی به دعوت انجمن دوستی ایران و تاجیکستان و شبکۀ شوراها در این همایش حضور یافتند. در این بازدید، سفیر محترم از غرفه‌های متعددی بازدید کرد، از جمله صنایع روی لوشان، شرکت چین ران ماشین، کارخانه سنگ شکن سازی ممتاز، فولاد معدن پاسارگاد، شرکت فراب (طرح‌های آب و انرژی) و با مدیران این غرفه‌ها گفت‌وگوهایی صورت گرفت. در این گفت‌وگوها شرکت‌ها و مراکز صنعت و معدن از سرمایه‌گذاری در تاجیکستان استقبال کردند و اطلاعاتی چون بروشور، کاتالوگ های تخصصی خود را در اختیار سفیر قرار دادند. سفیر مایل بود این اطلاعات را به متخصصان تاجیکستان منتقل کند و در صورت توافق، بتواند همکاری‌های دوجانبه با ایران در زمینه طرح و توسعه معادن انجام گیرد.

در این بازدید خانم مهناز مقدسی و آقای جواد رسولی از انجمن دوستی ،سفیر و دبیرسوم سفارت را همراهی کردند. آقای سیدان نیز سفیر را در جریان برنامه‌های دیگری که در ماه‌های آینده از طرف انجمن‌ها برگزار خواهد شد قرار داد.

 

همایش صنعت و معدن تا 24 مهرماه ادامه دارد.

ارسال نظر جدید