اخبار انجمن دوستی

رشیدیان استاندار خراسان رضوی: اشتراکات فرهنگی مهمترین زمینه‌ساز روابط ایران و تاجیکستان است


سرویس: استانها ، تاریخ: ۲۸/آبان/۱۳۹۳ - ۱۴:۱۲ ، شناسه خبر: ۵۶۲۸۱۸
رشیدیان استاندار خراسان رضوی در دیدار با استاندار سغد تاجیکستان:

اشتراکات فرهنگی مهمترین زمینه‌ساز روابط ایران و تاجیکستان است

خبرگزاری تسنیم: استاندار خراسان رضوی گفت: اشتراکات فرهنگی مهمترین زمینه ساز روابط ایران و تاجیکستان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان، در دیدار با عبد الرحمان قادری و هیئت همراه وی با بیان این مطلب اظهار کرد: نزدیکی فرهنگ ایران و تاجیکستان و علاقه مردم این دو کشور به فردوسی و رودکی می‌تواند ارتباطات فرهنگی دو کشور را عمیق تر کند.

وی با بیان اینکه فرهنگ بزرگترین میراث تاریخی بشری افزود: شعر و ادب که زائیده ذهن بشر است یکی از مهمترین ویژگی‌های مردم ایران و تاجیکستان به شمار می رود.

استاندار خراسان رضوی افزود: تلاش می‌کنیم سطح تعاملات دو کشور در حوزه‌های فرهنگی افزایش یابد به گونه‌ای که حضور ایران در مراسم روز ملی تاجیکستان و حضور تاجیکستان در مراسم روز بزرگداشت فردوسی افزایش یابد.

رشیدیان گفت: دروزاره های خراسان بر روی مردم تاجیکستان باز است و مردم ما ذهنیت خوبی از مردم این کشور دارند که امیدواریم از این پس تعاملات گردشگری ایران و تاجیکستان افزایش یافته و در حوزه توریسم درمانی بتوانیم میزبان گردشکران تاجیکی در مشهد باشیم.

استاندار سغد نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به خراسان رضوی  از میزبانی ایرانیان تشکر کرد و گفت: در تاجیکستان مردم علاقه زیادی به فردوسی و رودکی دارند و به نوعی با کلام حافظ بزرگ می‌شوند.

وی با ابراز رضایت از همکاری ایران در مناسبات فرهنگی و اقتصادی دو کشور اظهار کرد: در نظر داریم هتلی در ساحل سیحون راه اندازی کنیم و از ایران می خواهیم تا در این پروژه با ما همکاری کند ضمن اینکه از متخصصان ایرانی می خواهیم در ساخت یک مرکز درمانی را در شهر خجند به ما کمک کند.

انتهای پیام/ آ

ارسال نظر جدید