اخبار انجمن دوستی

فتح الله حداد رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان :امضای تفاهم‌نامه‌ای با محوریت آموزش چوگان در تاجیکستان با ایران


سرویس: استانها ، تاریخ: ۲۷/آبان/۱۳۹۳ - ۱۴:۵۰ ، شناسه خبر: ۵۶۱۷۰۸
چوگان میدان امام ناملموس اصفهان 9رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان خبر داد

امضای تفاهم‌نامه‌ای با محوریت آموزش چوگان در تاجیکستان با ایران

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان و مشاور ارشد فدراسیون از امضای تفاهم‌نامه‌ای با محوریت آموزش چوگان در تاجیکستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، فتح الله حداد ظهر امروز در حاشیه نشست هم اندیشی اعضای اتاق بازرگان تبریز با هیئت تجاری تاجیکستان، در گفت‌وگو با خبرنگاران از امضای تفاهم نامه ای با محوریت آموزش چوگان در تاجیکستان خبر داد و افزود:  بازی ملی چوگان ریشه در تاریخ چند هزارساله دارد و در مکتب مینیاتور تبریز هم مینیاتورهای چوگان دیده می شود  از جمله مشترکات بین دو کشور ایران و تاجیکستان  است  که متاسفانه در حال حاضر در کشور تاجیکستان  منسوخ  شده است.

وی اضافه کرد: چوگان چون یکی از  نمادهای فرهنگی ما است که بیش از سه هزار سال در ایران قدمت دارد و در اشعار شاعران گذشته نیز به وضح آمده و ذکر شده است و برای زنده کردن بازی چوگان در کشور دوست تاجیکستان با همفکری انجمن دوستی ایران و تاجیکستان در این سفر بحث  گسترش آموزش چوگان در تاجیکستان نیز مطرح شد.

عضو انجمن دوستی ایران و تاجیکستان، گفت: در بخش‌های حماسی و صنایع دستی به ویژه قالی تبریز نقش چوگان را داریم که عالی است به عبارت دیگر جزو زندگی مردم بوده است و به دلیل بحث فرهنگی فدراسیون چوگان با همکاری انجمن دوستی ایران و تاجیکستان اقدام به چنین کاری کرد.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر جدید