اخبار انجمن دوستی

ایجاد اولین شهرک صنعتی در کشور تاجیکستان


نوشته شده در تاریخ ۳۱/تیر/۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
دفتر شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین؛

ایجاد اولین شهرک صنعتی در کشور تاجیکستان

خبرگزاری آنا: با حضور سهامداران و مسئولین اجرایی شهرک صنعتی تاجیکستان در دفتر شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین، ایجاد اولین شهرک صنعتی در شهر دوشنبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 


وی افزود: این شرکت آمادگی خود را جهت همکاری فنی و مهندسی در احداث اولین شهرک صنعتی در تاجیکستان اعلام می‌کند و مقرر شد تیمی اجرایی متشکل از کارشناسان و سرمایه گذاران جهت بررسی بیشتر به کشور تاجیکستان اعزام گردد که با توجه به ظرفیتهای سرمایه گذاری در آن کشور و بازار فروش محصولات می توان با راه اندازی شهرک صنعتی زمینه مناسبی برای این امر مهیا نمود.به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، عبدالقهار ناصحی مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در طول سفر دو روزه تیم مذاکره کننده از کشور تاجیسکتان که متشکل از سهامداران و مسئولین شهرک صنعتی تاجیکستان و نماینده اتاق بازرگانی کشور تاجیکستان بود، اظهار داشت: هدف از حضور هیئت تاجیکستانی انتقال دانش فنی، انتقال تجربیات وشناسایی توانمندی ها و قابلیت های این استان و فراهم آوردن زمینه همکاری بیشتر می باشد.

ناصحی با اشاره به حضور مسئولین اتاق بازرگانی کشور تاجیکستان تصریح کرد : این جذابیت ها و قابلیتها موجب شده استان قزوین در سالهای اخیر در جذب سرمایه گذاری خارجی رتبه دوم و یا سوم را به خود اختصاص دهد و کشورهای مختلفی با برندهای شاخص با تولید محصول در قزوین فعالیت می کنند که به دلیل مشترکات فرهنگی و دینی بسیار مایلیم تجار تاجیکستانی نیز از این ظرفیتها بهره مند شوند.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: ظرفیتهای خوب استان مانند کاشی و سرامیک، شوینده ها، شیشه و صنایع تبدیلی به ظرفیت های تاجیکستان می تواند موجب افزایش صادارات استان و توسعه تولید کارخانجات گردد.

در ادامه این مذاکرات زیبا رحیمی مسئول اجرایی شهرک صنعتی تاجیکستان با ارائه گزارشی از مشخصات زمین شهرک و فرصتهای سرمایه گذاری در کشور تاجیکستان گفت : با توجه به ظرفیتهای سهامداران شهرک صنعتی تاجیکستان و محصولات مورد نیاز جهت صادرات به این کشور وبا در نظر گرفتن توانمندیهای استان قزوین، در حوزه صادرات محصولات می توان اقدام نمود. وی همچنین آمادگی کشورش را در برگزاری نمایشگاه دو جانبه اعلام کرد.

ارسال نظر جدید