اخبار انجمن دوستی

برگزاری آزمون پذیرش دانشجویان تاجیک برای تحصیل در ایران


ارسال به دوستان
برگزاری آزمون پذیرش دانشجویان تاجیک برای تحصیل در ایران+تصاویر

آزمون پذیرش دانشجویان تاجیک برای اعزام و تحصیل در ایران با حضور هیأتی از نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری ایران در دوشنبه برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری آزمون پذیرش دانشجویان تاجیک برای تحصیل در ایران+تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، ساعتی قبل در محل موسسه دولتی مرکز برنامه‌های بین‌المللی وزارت معارف و علم تاجیکستان، آزمون پذیرش دانشجویان تاجیک برای تحصیل در ایران با شرکت هیئت نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری ایران برگزار شد.

این هیئت تحت سرپرستی «رضاعلی حسن وندیان» معاون مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان ایران، «یونس فرخنده» کارشناس حوزه کشور تاجیکستان سازمان امور دانشجویان ایران و «مهرداد برزگر شبستری» نماینده سازمان سنجش آموزش ایران که روز پنجشنبه گذشته وارد تاجیکستان شدند، می‌باشد.

«حجت الله فغانی» سفیر ایران در تاجیکستان ضمن شرکت در این مراسم با تشکر از نمایندگان وزارت معارف و علوم تاجیکستان طی سخنانی در حضور داوطلبان تاجیک گفت: افتخار بزرگی برای ما فارس زبانان است که شاگردان مکتبی هستیم که پیامبرانش طلب علم را بر هر مسلمانی واجب می‌داند و محدوده زمانی آن نیز از تولد تا مرگ معین شده است.

وی در ادامه با تاکید به اینکه امروز جوانان تاجیک بیش از پیش نیازمند علم‌آموزی هستند، افزود: آن جهادی که ما و شما باید در آن شرکت کنیم در واقع جهاد علم‌آموزی است، نه آن گرایشات انحرافی که جوانان را می‌خواهند به سمت حرکت‌های تروریستی و غیرمتمدنانه سوق دهند.

همچنین «آدینه اف بازارعلی» معاون وزیر معارف و علوم تاجیکستان در جمع داوطلبان با اشاره به سطح بالای دانشگاه‌های ایران در منطقه افزود: دانشجوی دانشگاه‌های ایران بودن برای هر فرد یک پیروزی و افتخار محسوب می‌شود.

وی افزود: دولت ایران برای داوطلبان تاجیک 250 سهمیه اختصاص داده‌ که تاکنون 180 نفر از داوطلبان مدارک خود را جهت بورس شدن به معاونت وزارتخانه ارسال کرده‌اند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر جدید