اخبار انجمن دوستی

به ابتکارسفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه، نشست مشترک فعالان اقتصادی ایرانی و مقامات تاجیکستان برگزار شد


 

 

به ابتکارسفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه،

نشست مشترک فعالان اقتصادی ایرانی و مقامات تاجیکستان برگزار شد 

نخستین نشست مشترک بررسی مسائل، مشکلات و نقطه نظرات تجار، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایرانی و مسئولین وزارت امور خارجه تاجیکستان عصر روز21 مرداد  سالجاری برگزار شد. این همایش مدتی قبل در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران و مدیر بخش آسیا و آفریقای وزارت امور خارجه تاجیکستان  پیشنهاد و با پیگیری های صورت گرفته اجرایی شد. در این نشست که مدیر کل امور آسیا - افریقا، مدیرکل امور کنسولی، رئیس و کارکنان اداره خدمات کنسولی، نماینده اداره حقوقی وزارت امور خارجه تاجیکستان ، نماینده کمیته سرمایه گذاری تاجیکستان ، سفیر این کشور در تهران و سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان حضور داشتند موضوعات مطروحه از سوی حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفته و توضیحات لازم  در هر مورد ارائه شد.

مهمترین موضوعات مطروحه مربوط به صدور روادید، مجوزهای اشتغال، مسائل اقامتی ، مشکلات ترانزیتی، تبیین مقررات سرمایه گذاری و راهکارهایی برای اطلاع رسانی مناسب در خصوص تغییرات احتمالی در قوانین و مقررات تاجیکستان بود. به اذعان فعالان اقتصادی حاضردر نشست، این  جلسه مشترک در نوع خود در دوران همکاری های اقتصادی دو کشور ایران و تاجیکستان بی سابقه ارزیابی شده و برگزاری آن زمینه مساعدی را برای اظهار بدون واسطه نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات آنان با مقام های تاجیک بوجود آورد.

در این نشست که بمدت دو ساعت در محل سالن اجتماعات وزارت امور خارجه تاجیکستان برگزارشد جمعی از فعالان اقتصادی کشورمان حضور داشتند.

علاوه بر آن و قبل از برگزاری این نشست مشترک، چهارمین جلسه نوبه ای فعالان اقتصادی مقیم تاجیکستان با حضورسفیر و مسئولین بخش های کنسولی واقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در محل سفارت برگزار شد. در هشت ماه گذشته سه نشست دیگر از این نوع  در حضور سفیر کشورمان در تاجیکستان برگزار و مباحث مطروحه از سوی فعالان اقتصادی ایرانی در این کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

 

 
 

 

ارسال نظر جدید