اخبار انجمن دوستی

سالانه حدود ۶۰۰ پیوند کبد در بخش پیوند شیراز انجام می‌شود


رئیس بخش پیوند بیمارستان نمازی دانشگاه پزشکی شیراز:

 

خبرگزاری تسنیم: رئیس بخش پیوند بیمارستان نمازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حال حاضر سالانه حدود ۶۰۰ پیوند کبد در بخش پیوند این بیمارستان انجام می‌گفت: این بخش آماده انتقال دانش پیوند به تاجیکستان و سایر کشورها است.

به گزارش انجمن دوستی ایران و تاجیکستان به نقل از  خبرگزاری تسنیم ، سیدعلی ملک حسینی امروز در  دیدار با معاون وزیر بهداشت تاجیکستان و هیئت همراه از بخش پیوند بیمارستان نمازی شیراز اظهار داشت: در حال حاضر سالانه حدود 600 پیوند کبد در بخش پیوند شیراز انجام می‌شود که در دنیا کم‌نظیر است.

رئیس بخش پیوند بیمارستان نمازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این بخش متخصصانی از کشورهای مختلف از جمله عراق و سودان در حال آموزش هستند و در آینده‌ای نزدیک از کشورهای اروپایی برای کسب دانش به این دانشگاه مراجعه می‌کنند.

وی گفت: بخش پیوند شیراز برای آموزش دانشجو و انتقال دانش پیوند به کشور تاجیکستان آماده است، چرا که ایران و تاجیکستان دو کشور هم بان هستند و ما وظیفه خود می ‌دانیم به آنها کمک کنیم.

رئیس بخش پیوند بیمارستان نمازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: برای ارایه این کمک‌ها هیچ چشمداشت مالی نداشته و برای راه‌اندازی مرکز پیوند و سایر تخصص‌ها با کشور تاجیکستان همکاری می‌کنیم.

ملک‌حسینی تصریح کرد: همچنین آماده تربیت دانشجو و آموزش دوره فلوشیپ به تاجیکستان هستیم که این مساله علاوه بر اینکه موجب ایجاد تعامل بین دو کشور می‌شود، سبب گسترش فرهنگ کشورمان به سایر نقاط دنیا نیز می‌شود.

براساس این گزارش، معاون وزیر بهداشت تاجیکستان نیز در این نشست نسبت به انتقال دانش بخش پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همکاری این بخش در راه‌اندازی پیوند در تاجیکستان اظهار تمایل کرد.

در این بازدید همچنین دو نفر از هیئت همراه که دارای رشته‌های مرتبط بودند، در یکی از عمل‌های جراحی پیوند بیمارستان نمازی شیراز حضور یافته و از نزدیک با این جراحی آشنا شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر جدید