اخبار انجمن دوستی / مقالات و نشريات

انتشار دو کتاب حوزه کودک در تاجیکستان


تاجیکستان مخاطب کتاب‌های کودک و نوجوان در قالب داستان و شعر می‌شود.

 

تاجیکستان مخاطب کتاب‌های کودک و نوجوان در قالب داستان و شعر می‌شود.
یحیی علوی فرد شاعر فعال در حوزه کودک و نوجوان در خصوص مجموعه‌های جدید خود در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  عنوان کرد: مجموعه شعر «معنی گنجشک» با اشعار  اخلاقی برای گروه سنی از سوی انتشارات دارالحدیث مراحل چاپ را می‌گذراند. همچنین کتاب «شعر کودکانه» با مضمون قالب‌های شعری که برای ادبیات کودک به کار رفته است را مورد بررسی قرار می‌دهد.
این کتاب به قالب‌های جدید و قالب‌هایی که کاربردی تا کنون نداشته‌اند مانند قالب «شعرک» پرداخته است.
علوی فرد در ادامه از کتاب‌ «قالب‌های شعر کودکانه» کتابی که متناسب برای کودک و نوجوان و بزرگسال است. «قالب شعر کودکانه» کتاب جریان‌سازی شده‌ای است که علاوه بر صفحات شعر و خیلی از نشریات صفحاتی را درباره قالب شعرک به خود اختصاص داده است. این کتاب مراحل صفحه‌آرایی را می‌گذراند و در آینده‌ای نزدیک با حمایت مرکز تربیت بدنی دفتر تبلیغات روانه بازار کتاب می‌شود.
کتاب «سه خشتی‌های مدرن کردی» طرحی جدید برای معرفی قالب سه خشتی کردی است که بیش از صد نمونه قالب سه خشتی (شعر‌هایی که سه مصرع دارند) را ارائه می‌کند و از سوی انتشارات «عمو علوی» منتشر خواهد شد.
این شاعر با بیان کتب چاپ شده‌اش در تاجیکستان گفت: کتاب «نوآوری این است» با محتوای منظوم تمثیلی از سوی انجمن نویسندگان تاجیکستان و «شهر پرنده‌ها» مجموعه اشعاری برای کودکان که در اردیبهشت ما از انتشارات استقبال تاجیکستان منتشر شد.

ارسال نظر جدید