اخبار انجمن دوستی / کمیته فرهنگی و هنري

شبکه‌های اجتماعی در تاجیکستان رفع فیلتیرینگ شد 
 


شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی در تاجیکستان از رفع فیلتیرینگ شبکه‌های اجتماعی از امروز در این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از «آسیا پلوس»، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی در تاجیکستان از رفع فیلتیرینگ شبکه‌های اجتماعی از امروز در این کشور خبر دادند.

پس از گذشت یک هفته از حوادث تاجیکستان که در شهر «دوشنبه» و ناحیه «وحدت» به مرگ تعدادی از نیروهای امنیتی و گروه مخالفان این کشور پایان یافت، از صبح امروز تعداد محدودی از شبکه‌های اجتماعی در این جمهوری رفع فیلترینگ شد.

براین اساس تاکنون دسترسی به برخی از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی همچنان مقدور نمی‌باشد که دلیل این امر تاکنون از طرف دولت تاجیکستان مشخص نشده است.

«اسام الدین عطایف» رئیس انجمن ارائه دهندگان اینترنت در تاجیکستان در سخنرانی  جلسه سازمان امنیت و همکاری اروپا در «ورشو» لهستان از مقامات تاجیکستان خواست تا همه سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی رفع فیلتر شوند .

عطایف با تاکید به اینکه در طول این مدت در تاجیکستان دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و برخی سایتها با مشکل مواجه شده است، افزود: ، این اقدامات غیر قانونی همچنان ادامه دارد.

وی افزود: چنین اقدامی علاوه بر نقض حقوق شهروندان تاجیکستان، منافع اقتصادی این کشو را نیز زیر سوال خواهد برد.

در تاریخ 4 سپتامبر درگیری‌های بین نیروهای امنیتی تاجیکستان و گروه مخالف این کشور به رهبری «ژنرال نظرزاده» رخ داد که در آن علاوه بر کشته شدن تعدادی از نیروهای امنیتی رهبر گروه مذکور نیز به همراه تعدادی از طرفدارنش کشته شد.

انتهای پیام

ارسال نظر جدید