اخبار انجمن دوستی / منابع علمي و فرهنگي

فراخوان دومین دوره جایزه دانشجویی «حافظ» در تاجيكستان


فراخوان دومین دوره جایزه دانشجویی «حافظ» در تاجيكستان
تاريخ : سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵

وابستگی فرهنگی ایران در خجند، فراخوان دومین دوره جایزه دانشجویی «حافظ» با موضوع حفظ و تفسیر غزلیات لسان الغیب حافظ شیرازی را منتشر كرد.
به گزارش هنرنیوز، براساس این فراخوان، دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های ولایت سغد می‌توانند با حفظ ۱۵۰ غزل از ابتدای دیوان اشعار حافظ و تسلط بر معانی ابیات غزل‌ها در مسابقه این دوره شرکت كنند.
مراسم اهدای جوایز این دوره شامل یابود، لوح قدردانی و جایزه نقدی براي نفرات اول تا سوم، ۲۴ مهرماه به مناسبت روز بزرگداشت حافظ در تالار اصلی دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه دولتی خجند برگزار می‌شود.
در این برنامه، علاوه بر اهدای جوایز به دانشجویان برگزیده، اساتید دانشگاه خجند درخصوص جایگاه حافظ سخنرانی خواهند کرد و پس از آن مراسم شعرخوانی و اجرای موسیقی شش مقامی با بهره‌مندی از اشعار این شاعر بلند آوازه برپا می‌شود.
همچنين، دومین دوره جایزه دانشجویی «حافظ» از سوی وابستگی فرهنگی ایران با همکاری دانشگاه دولتی خجند برگزار می‌شود.
کمیته علمی این جایزه متشکل از اساتید گروه ادبیات کلاسیک دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه دولتی خجند، داوری این مسابقه را برعهده خواهند داشت.
پوسترهای این فراخوان در مراکز علمی و فرهنگی خجند مانند کتابخانه مرکزی ولایت سغد به نام تاش خواجه اثیری، دانشگاه حقوق، بازرگانی و سیاست تاجیکستان، دانشگاه پلی‌تکنیک، دانشکده‌های ادبیات، تاریخ، شرقشناسی و کتابخانه دانشگاه دولتی خجند نصب شده است. سال گذشته در همین زمان، نخستین دوره جایزه دانشجویی حافظ برگزار شد.

ارسال نظر جدید