اخبار انجمن دوستی

امضای دفتر یادبود جانباختگان ایرانی فاجعه منا در سفارت ایران در دوشنبه


ارسال به دوستان
امضای دفتر یادبود جانباختگان ایرانی فاجعه منا در سفارت ایران در دوشنبه

نمایندگان نهادهای دولتی تاجیکستان و دیپلمات‌های خارجی مقیم این کشور با حضور در سفارت ایران در «دوشنبه» مراتب همدردی خود با خانواده‌های جانباختگان فاجعه منا و مردم ایران را اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: امضای دفتر یادبود جانباختگان ایرانی فاجعه منا در سفارت ایران در دوشنبه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، صبح امروز (دوشنبه) در سفارت ایران در تاجیکستان دفتر یادبود زائران ایرانی جانباخته در فاجعه منا نوشته شد.

نمایندگان نهادهای دولتی، سازمان‌های اجتماعی، رسانه‌های گروهی تاجیکستان و همچنین سفرا و دیپلمات‌های کشورهای خارجی مقیم این کشور با انشای متنی در دفتر یادبود، با بازماندگان جانباختگان فاجعه منا اظهار همدردی کردند.

«حجت الله فغانی» سفیر ایران در تاجیکستان در این رابطه گفت: خیلی از این افراد از تشنگی کشته شدند، امکانات عربستان از لحاظ پزشکی بسیار محدود بود و به امداد ایران را نیز اجازه ورود به این منطقه داده نمی‌شد.

همچنین «عبد الغفار آرزو» سفیر افغانستان در تاجیکستان نیز با ابراز تسلیت به خانواده‌های جانباختگان و مردم ایران افزود: بدون شک این رویداد غم انگیز و جانگدازی برای همه جهان اسلام بود.

وی در ادامه افزود: اطمینان داریم تا زمانی که آسیب شناسی، عوامل و انگیزه این رویداد روشن نشود، باز در سال‌های آینده ما شاهد چنین حوادث و رویدادهای خواهیم بود.

سفیر افغانستان تصریح کرد: خواسته همه کشورهای اسلامی این است که ریشه و علل این رویداد روشن شود.

وی ادامه داد: حج یک همایش بزرگ اسلامی است و متعلق به جهان اسلام است که در این زمینه عربستان باید امنیت حجاج را تضمین کند.

این مراسم به مدت 2 روز در سفارت جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر جدید