اخبار انجمن دوستی

چه چیز سد راه صادرات برق است؟


 
 
اکوفارس: رییس سندیکای صنعت برق با اشاره به پتانسیل صادرات برق به عراق و تاجیکستان،گفت: به علت سو‌ء مدیریت و کمبود سرمایه‌گذاری، ظرفیتی که باید در کشور وجود ندارد. اما اگر این ظرفیت وجود داشت می‌توانستیم در ساعات پیک نیز برق صادر کنیم و درآمد بیشتری به دست آوریم.
  

به گزارش اکوفارس علیرضا کلاهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، با بیان‌اینکه پتانسیل صادرات 30 هزار مگاوات برق در شرایط عادی از کشور وجود دارد،اظهار کرد: به دلیل تغییر الگوی مصرف یک اختلاف فاحش بین مصرف در زمان عادی و اوج به‌وجود آمده است.

وی با بیان‌اینکه در فصول غیرتابستان برق اضافی در کشور وجود دارد و سرمایه عظیمی به اسم ظرفیت نیروگاهی بیکار است، ادامه داد: می‌توان از این ظرفیت به نحو احسن استفاده و برق آن را صادر کرد.

رییس سندیکای صنعت برق با اشاره به خاموشی و نیاز عراق و تاجیکستان به برق ایران،گفت: عراق و تاجیکستان در فصل زمستان نیز با کمبود برق مواجه هستند ، اما ما به علت سو‌ء مدیریت و کمبود سرمایه‌گذاری از آن ظرفیتی که باید در کشور وجود داشته باشد برخوردار نیستیم.

کلاهی با اشاره به مزایا صادرات برق گفت:صادرات برق هم درآمدزا است و هم اگر ایران هاب انتقال انرژی الکتریکی منطقه شود، اثرات زیادی در زمینه‌ی ارتباطات کشور‌های همسایه به دست می‌آورد.

وی با بیان‌اینکه امیدواریم این فرصت نیز مانند هاب حمل‌و‌نقل از دست نروود،اظهار کرد:ما در شرایط عادی 30 هزار مگاوات ظرفیت مازاد داریم که می‌توانیم آن را صادر کنیم اما در شرایط پیک دچار مشکل هستیم.

به‌گفته رییس سندیکای صنعت برق اگر تاکنون خاموشی نبوده به دلیل وجود صنعت و کاهش مصرف صنایع بوده است و اگر مصرف صنایع به شرایط عادی برگردد تا حدی مجبوریم خاموشی را اعمال کنیم.

   

 

ارسال نظر جدید