اخبار انجمن دوستی

بیست و دومین جشن استقلال تاجیکستان در ایران برگزار شد


بیست و دومین جشن استقلال تاجیکستان در دوم اکتبر برگزارشد.


به گزارش سایت رسمی انجمن دوستی ایران و تاجیکستان "جشن بیست و دومین سالگرد استقلال جمهوری تاجیکستان" در باشگاه دیپلماتیک برگزارگردید. این مراسم با شکوه به میزبانی سفارت جمهوری تاجیکستان درایران برگزارشد.


در این میهمانی ، معاون محترم وزیر امور خارجه در غیاب وزیر محترم  که  خارج از ایران تشریف داشتند ، حضور یافتند.

 پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری تاجیکستان و همچنین سرود ملی جمهوری اسلامی ایران جناب آقای «دولتعلی حاتم اف " سفیرتاجیکستان درایران " به ایراد سخن پرداختند که ایشان ضمن بیان شادباش بیست و دومین سال استقلال کشورش این رویداد را پر ارزش ترین نعمت در تاریخ موثر ملت کهن تاجیک نامیدند و  این امر را به عنوان اهرمی استوار در دست ملت و دولت تاجیکستان برای تعیین سرنوشت حال و آینده خود دانستند .


در این میهمانی باشکوه چند سفیر از سفرای کشورهای مختلف و جناب آقای حداد عادل، آقای قریبی و تیم فرهنگستان ادب پارسی و اعضای هیات مدیره انجمن دوستی ایران و تاجیکستان ، آقای حسنی رییس کمیته تجاری انجمن و آقای علیجانی مدیرروابط عمومی انجمن و خانمها ستایش تاجیک، مهناز مقدسی، متین محبوب کنارسری و آقایان مهرداد طوسی و دکتر عبدی پور  و علی محمد آقا علیخانی و...عضوهای فعال انجمن دوستی ایران و تاجیکستان و بسیاری از مقامات عالی رتبه کشوری و برخی از بزرگان و چهره های فاخر علمی، اندیشمندان و متفکران حوزه های گوناگون داخل و خارج از کشور و اصحاب رسانه حضورداشتند.

مراسم با صرف شام و اجرا گروه موسیقی حنانه به پایان رسید .(گزارش تصویری)

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر جدید