اخبار انجمن دوستی

دوشنبه از لغو تحریم‌های هسته‌ای ایران استقبال می‌کند.


به گزارش " ایرتاج " به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «صیف الله صفراف» معاون رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تاجیکستان امروز (سه‌شنبه) گفت: دوشنبه از لغو تحریم‌های هسته‌ای ایران توسط آمریکا و اتحادیه اروپا استقبال کرده و آن را به خوبی خواهد پذیرفت.
صفراف با اشاره به اینکه لغو تحریم‌های ایران از جانب تاجیکستان به خوبی پذیرفته خواهد شد، گفت: روابط دوشنبه و تهران گذشته طولانی دارد و هیچ موضوعی روابط 2 کشور را خدشه‌دار نخواهد کرد.
وی در ادامه افزود: تاجیکستان به طور قطع به روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود با ایران ادامه می‌دهد.
به گفته صفراف، تنش اخیری که بین دوشنبه و تهران رخ داد هیچ تاثیری در مناسبات دوستانه 2 کشور نخواهد داشت.
در همین حال، «مهر صابریان» یکی از اقتصاددان تاجیک نیز لغو تحریم‌های هسته‌ای ایران را نوید خوش در آغاز سال 2016 عنوان کرد و افزود: ما در هر زمانی طرفدار لغو این تحریم‌ها بوده‌ایم و اعتقاد داشتیم که هر دو طرف از راه مذاکرات به توافق می‌رسند و خوشبختانه مردم سربلند ایران در این موضوع سربلند شدند.
به گفته این اقتصاددان، ایران پس از لغو تحریم‌ها می‌تواند به بازار جهانی نفت و محصولات‌های نفتی وارد شده و جایگاه خود را تقویت نماید.
صابریان دستری به نظام «SWIFT» برای بانک‌های ایران را فرصت مناسب برای استفاده از پول‌های بلوکه شده این کشور عنوان کرد.
به گفته این اقتصاددان، دولت ایران با به دست آوردن این مبالغ می‌تواند در طرح‌های ملی خود سرمایه گذاری کرده و اقتصاد کشورش را تقویت نماید.
وی ادامه داد: برای کشورهای منطقه، از جمله تاجیکستان نیز این گزینه وجود دارد که ایران در این کشور سرمایه‌گذاری و همکاری‌های خود را در زمینه‌های اقتصادی افزایش دهد.

سرچشمه خبر : خبرگزاری فارس

ارسال نظر جدید