اخبار انجمن دوستی

حضور نمایندگان هیئت مدیره انجمن دوستی ایران وتاجیکستان در مسیر جاده ابریشم


حضور نمایندگان  هیئت مدیره  انجمن دوستی ایران وتاجیکستان در مسیر جاده ابریشم


پیرو دعوت از انجمن دوستی ایران و تاجیکستان برای مساعدت فکری و اجرایی همایش بین المللی جاده ابریشم، چند تن از اعضای هیئت مدیره این انجمن در روز پنج شنبه 24 تیر 1395 به نمایندگی هیئت مدیره انجمن به شهر قزوین سفر کرده و در جلسات همفکری با مسولان شهری و برگزارکنندگان این همایش شرکت نمودند.
این همایش به مناسبت سالروز پایتخت شدن کهن شهرقزوین در تاریخ 9 تا 16 شهریور و با حضور نمایندگان بلندپایه کشورهایی که در مسیر راه ابریشم بوده اند ( ازجمله تاجیکستان) برگزار خواهد شد.
نمایندگان انجمن دوستی ایران و تاجیکستان با ارائه پیشنهادهایی آمادگی این انجمن را برای برگزاری روز فرهنگی تاجیکستان و برنامه ریزی و اجرای پروژه های علمی، ورزشی و فرهنگی اعلام کردند.
نمایندگان اعزامی انجمن دوستی ایران درجلسه هم اندیشی با آقایان نادری پور و درگاهی ( مدیران مؤسسۀ سپهر هنر قزوین ،برگزارکننده برنامه های فرهنگی همایش جاده ابریشم) شرکت کرده و به دیدار رسمی از مکانهای مناسب پذیرایی و اجرای برنامه های فرهنگی و منطقه گردشگری "دهکدۀ طبیعت" منطقۀ باراجین و ملاقات و تبادل نظر با مدیر این دهکده (آقای مهندس نادر رضا نوری) و تبادل نظر با هیئت هندی حاضر در دیدارها نیز پرداخته و در جلسه مشترکی با معاون اداره کل ورزش استان (آقای علائی مقدم) هم شرکت کردند.
برگزاری نمایشگاه عکس، برپایی غرفه غذاهای تاجیکی، هماهنگی و دعوت از فرهیختگان تاجیک برای ارائه مقالات علمی، مدیریت و هماهنگی جهت اجرای موسیقی و تئاترهای ملی کشور تاجیکستان ، اجرای مسابقه دوستانه و نمادین چوگان بین تیمهای ایران و تاجیکستان از جمله برنامه های پیشنهادی انجمن دوستی ایران و تاجیکستان به برگزار کنندگان این هفته فرهنگی بود.
خانم مهناز مقدسی و آقایان دکتر فتح الله حداد و دکتر جواد رسولی، اعضای هیئت نمایندگی انجمن دوستی ایران و تاجیکستان در این سفر یک روزه بودند.

ارسال نظر جدید