اخبار انجمن دوستی

نخست‌وزیر جدید تاجیکستان منصوب شد/


 

     

 

نخست‌وزیر جدید تاجیکستان منصوب شد/

 

 

  تهرانی  به نقل از فارس نوشت:

 

 

( نخست وزیر ) پیشین را از این مقام سبکدوش ( برکنار ) و سروزیری جمهوری تاجیکستان را معرفی نمود.

 

 

 

براساس فرمان رئیس جمهور تاجیکستان «قاهر رسول‌زاده» رئیس سابق ولایت «سغد» به سمت نخست‌وزیر این کشور منصوب شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، براساس فرمان رئیس جمهور تاجیکستان، «قاهر رسول‌زاده» رئیس سابق منطقه «سغد» به سمت نخست‌وزیر این کشور منصوب شد.

 

در همین حال، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان در بیانیه‌ای آورده است: مطابق با فرمان «امامعلی رحمان» «عاقل عاقل‌اف» نخست‌وزیر پیشین این کشور از این مقام برکنار شده‌ است.

 

«عاقل‌اف» که به مدت 14 سال این سمت را بر عهده داشت و از چهره‌های باسابقه در هیئت کابینه‌ پیشین دولت رحمان بود بازنشسته شده و از کابینه دولت کنار رفته است.

 

به گفته منابع رسمی، نخست‌وزیر جدید تاجیکستان که 52 سال دارد، فارغ‌التحصیل دانشگاه کشاورزی با تخصص مهندسی سیستم آبرسانی است.وی با تجربه کار در نهادهای مختلف بخش کشاورزی تاجیکستان در گذشته به مدت شش سال سمت وزیر آب را نیز داشت.رسول‌زاده در سال 2007 میلادی به سمت رئیس ولایت سغد که از مناطق صنعتی تاجیکستان است، منصوب شده و در هفت سال گذشته این وظیفه را انجام داد.امامعلی رحمان در انتخابات روز 15 آبان با کسب بیش از 84 درصد آراء برای چهارمین بار کرسی ریاست جمهوری را از آن خود کرد و بنابر قانون این کشور بایستی اکنون مجددا عضای کابینه خود را معرفی کند.

 

 

ارسال نظر جدید