اخبار انجمن دوستی

سفیر تاجیکستان در بوستان تاجیکستان
در آستانه بیست و پنجمین سالگرد استقلال تاجیکستان، سفیر تاجیکستان از شهر کرج و بوستان تاجیکستان در این شهر دیدار کرد.
به گزارش "ایرتاج " خبرنگار انجمن دوستی ایران و تاجیکستان صبح روز یکشنبه 25 مرداد 1395 خورشیدی برابر با 15 آگوست 2016 مسیحی، سفیر تاجیکستان در ایران، آقای نعمت الله امام زاده، به همراه رایزن فرهنگی این سفارت، خانم فرنگیس بیگ اوا، از شهرستان کرج و بوستان تاجیکستان دیدار و با چند تن از مدیران شهرداری کرج گفتگو کرد.
در این دیدار و گفتگو که با حضور نایب رئیس انجمن دوستی ایران و تاجیکستان، دکتر جواد رسولی، صورت گرفت، بر اجرای بندهای تفاهمنامه ای که به مساعدت این انجمن مابین شهرداری کرج و سفارت تاجیکستان در سال1389 / 2010 منعقد گردیده است، تأکید شد.
سفیر تاجیکستان با اشاره بر یکتایی ها و مشترکات بی شمار فرهنگی و تاریخی این دو کشور و نزدیک بودن سالگرد استقلال تاجیکستان، از پیشنهاد انجمن دوستی ایران و تاجیکستان و مساعدت شهرداری کرج برای برپایی "فرهنگسرای نوروز" به منظور نمایش محصولات و اجرای برنامه های فرهنگی کشورهای حوزه تمدنی نوروز با محوریت تاجیکستان، استقبال و آمادگی سفارت را برای نیل به این هدف اعلام کرد.
سفیر تاجیکستان در پی اشاره مشاور بین الملل شهرداری کرج، آقای پیغمبردوست، به اجرا شدن بند شش تفاهمنامه منعقده از سوی شهرداری کرج و نامگذاری بوستان تاجیکستان در این شهر، ابراز امیدواری کرد با پیگیری های صورت گرفته از سوی این سفارت، هرچه زودتر گلگشتی (بوستان) در شهر دوشنبه به نام البرز یا کرج نامگذاری گردد.
در ادامه، سفیر تاجیکستان و به همراه نایب رئیس انجمن دوستی ایران و تاجیکستان و چندتن از کارشناسان و مسؤولان شهرداری کرج، از بوستان تاجیکستان دیدار و با توضیحات کارشناسان از طرح توسعه و گسترش مساحت این بوستان مطلع شد.
نامگذاری نمازخانه این بوستان به نام میرسید علی همدانی، شیوه ارائه پروانه ساخت بنا به مالکان خصوصی اطراف بوستان، طرح تأسیس فرهنگسرای نوروز و واگذاری مکانی برای فعالیتهای انجمن دوستی و سفارت و امکان سنجی اجرای برنامه هایی چون جشنواره غذاهای تاجیکی در این بوستان، از جمله نکاتی بود که در این بازدید از سوی کارشناسان شهرداری کرج بیان گردید.

ارسال نظر جدید