اخبار انجمن دوستی

ملاقات رئیس انجمن دوستی تاجیکستان با کشورهای خارجی با کاردار موقت سفارت


15/09/1392

 

بسمه تعالی
ملاقات رئیس انجمن دوستی تاجیکستان با کشورهای خارجی با کاردار موقت سفارت
          جناب آقای سعدالله خیرالله اف رئیس انجمن دوستی تاجیکستان با کشورهای خارجی، روز پنجشنبه 14/9/1392 با جناب آقای علی پور کاردار موقت سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه در محل سفارت دیدار و گفتگو نمود.
در این ملاقات دو طرف با اشاره به روابط برادرانه و دوستانه فیمابین دو کشور و همچنین انجمن های دوستی، درخصوص آخرین تحولات و مناسبات دو جانبه بحث و تبادل نظر نمودند. ایشان همچنین بر ضرورت تنظیم و تدوین برنامه های علمی و فرهنگی مشترک طی ماههای آتی تأکید بعمل آوردند.  
در ادامه کاردار موقت سفارت جمهوری اسلامی ایران به ظرفیت های بالقوه و بالفعل دو کشور برای گسترش هرچه بیشتر روابط فیمابین اشاره نمود.
جناب آقای خیرالله اف نیز از همتایان و مسئولین ایرانی انجمن دوستی جهت دیدار از تاجیکستان دعوت بعمل آورد. 
          لازم به ذکر است بر اساس توافقات بعمل آمده فیمابین انجمن های دوستی دو کشور، دعوت از برخی اساتید و متفکران آکادمیک جمهوری اسلامی ایران برای سخنرانی در دانشگاههای تاجیکستان، تدارک سفر تعدادی از شخصیتهای ادبی و هنری تاجیکستان در طی مراسم بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به ایران و برنامه ریزی سفر اعضای انجمن دوستی ایران به تاجیکستان در ایام نوروز از جمله برنامه های تنظیم شده برای تحکیم روابط علمی -  فرهنگی فیمابین دو کشور می باشد.

منبع : http://iranembassytj.com

ارسال نظر جدید